Драйвери крокових двигунів

Драйвери крокових двигунів: в чому полягає їх важливість.

Драйвери крокових двигунів – це пристрої, котрі використовуються для керування роботою крокових електродвигунів. Вони забезпечують точне та плавне керування рухом  двигуна, що робить їх дуже важливим компонентом багатьох промислових і роботизованих пристроїв. Перед тим як розглядати відмінності та види драйверів, давайте більш детально ознайомимось як вони влаштовані.

Що таке драйвери крокових двигунів?

Драйвер крокового двигуна – це електронний пристрій, котрий перетворює низькочастотні електричні імпульси, що надходять з плати керування, в високочастотні, за допомогою яких, кроковий двигун виконує необхідні механічні рухи. В залежності від точності та необхідної швидкості руху, крокові сигнали можуть бути синусоїдальними або скачкоподібними. Драйвери корисні у будь-якій сфері, де використовуються автоматизовані пристрої, що побудовані на системах лінійних переміщень чи інших методів руху обладнання та деталей. Вони є надважливим компонентом у медичній техніці, роботизованому обладнанні, та масштабних виробництвах будь-якої галузі.

Звичайний Драйвер крокового двигуна.

Звичайний Драйвер крокового двигуна – це найбільш простий та дешевий тип драйвера. Зазвичай їх використовують для побудування простих систем, де немає високих вимог до точності. Основним недоліком таких драйверів є відсутність зворотного зв’язку з двигуном. Це означає що драйвер не може визначити фактичну позицію валу двигуна та корегувати її у випадку помилок.

Драйвер крокового двигуна з енкодером.

Драйвер крокового двигуна з енкодером – це більш складний та дорогий тип драйверів. Вони забезпечують зворотній зв’язок, що дозволяє визначити положення валу в поточний момент, та виправити втрати кроку у випадку їх відсутності.. Драйвер крокового двигуна з енкодером забезпечую більш високу точність руху, в порівнянні зі звичайними драйверами.

Якщо виділити недоліки цього типу, то можна відзначити більш складну схему налаштування та дороге встановлення, враховуючи інші необхідні компоненти.

Драйвер Leadshine.

Драйвери Leadshine – це високоякісні та надійні драйвери крокових двигунів. Вони можуть забезпечити надвисоку точність руху та частоту кроків до 100 000 кроків/с. Драйвери Leadshine зазвичай використовують у складних пристроях, де високі вимоги до позиціонування та швидкості роботи.

Завдяки режиму мікрокроку, драйвери Leadshine є беззаперечним лідером в своїй ніші.

Чому драйвери Leadshine є найкращим вибором обладнання для станка з ЧПУ?

Драйвери Leadshine – це одні з найкращих драйверів крокових двигунів на ринку. Вони відрізняються високою надійністю, ККД та точністю керування двигуном. Окрім того, драйвери Leadshine можуть працювати з різноманітними типами крокових двигунів, мають широкий діапазон робочої напруги, а також великий набір захисту електрокомпонентів по перенапрузі, перегріві, замкненні, перенавантаженні по току, що робить їх більш витривалими та універсальними рішеннями. Незважаючи на вищу ціну, ви отримуєте якість та термін служби пристрою, які повністю покривають ваші витрати.

Заключення та поради вибору драйверів крокового двигуна.

То ж, згадуючи все вище зазначене, можна з впевненістю сказати, що побудувати точний ЧПУ станок, без драйверів крокових двигунів – неможливо.

Для кращого розуміння який драйвер крокового двигуна купити під ваше обладнання, ознайомтесь з інформацією нижче:

  • Драйвери починаючи з TB6600 по DM556 – підійдуть для двигунів 57-ї серії, що відповідають стандарту NEMA23;
  • Драйвери 860 серії – відповідають вимогам двигунів 86-ї серії (NEMA34);
  • Драйвери серії 2260,2280, 2282,2283 – оптимально підходять також під 86 серію (NEMA34), але мають суттєву перевагу у тому, що можуть працювати напряму від мережі 220V;

І ще декілька порад в виборі:

  • Обираючи драйвер, обов’язково враховуйте потужність обладнання. Недостатня потужність драйвера відносно двигуна буде призводити до його перегріву та швидкого виводу з ладу.
  • Оптимальна потужність повинна бути більшою мінімум на 15%. Драйвери підбираються за сумарними показниками сили струму та напрузі крокового двигуна та драйвера, де напруга вказується в робочому діапазоні, наприклад: 24 – 50 вольт.
  • Для більш якісної і довготривалої роботи, звертайте увагу на конструкцію корпусу, тепловідведення у вигляді додаткових ребер радіатора, наявності активного охолодження і т.ін.