Лінійні підшипники для ЧПУ та їх різновиди.

Лінійні підшипники для ЧПУ та їх різновиди.

 

Кулькові лінійні підшипники призначені зменшити тертя і поліпшити лінійні переміщення по валу або рейці лінійної направляючої, при використанні у станках з ЧПК. Завдяки своїй конструкції, лінійний підшипник мінімізує супротив при переміщенні. Він має в своєму корпусі певну кількість кульок встановлених одну за одною, для рівномірного розподілу навантаження, та легкого ковзання по поверхні направляючої.

Виготовляють лінійні підшипники для ЧПУ станків із підшипникової сталі, як корпус, так і самі кульки, а ось обойма для кульок виготовляється з полімерних матеріалів. Всі підшипники та вали стандартизовані за розмірами, та конструкцією, тому є можливість обрати виробника за своїм бюджетом.

Звичайні лінійні підшипники можуть поділятися на декілька видів. Лінійні підшипники ЧПУ у вигляді втулки, підшипники з фланцем, та корпусні підшипники. Підшипники у вигляді втулки мають конструкцію циліндра з обоймою в середині, з кульками, зазвичай мають позначку LM. Такий підшипник може використовуватись як заміна втулки корпусного підшипника , або ж кріпитись окремо за уніфікованим методом кріплення в обладнанні.  Серія лінійних підшипників може відрізнятись форм-фактором корпусу, наявністю, або відсутністю розрізу (додається позначка AJ в кінці маркування). При наявності невеликого розрізу вздовж корпусу, у вас буде можливість налаштовувати люфт на валу. Також є різновид підшипників, які мають великий виріз у один ряд кульок, що дозволить використовувати його в комбінації з валом на опорі (додається позначка OP в кінці маркування). Існують види підшипників подовженого стандарту, які дають можливість розподілити навантаження, зменшивши знос підшипника (додається позначка L після вказаного діаметру Валу). Фланцеві підшипники мають в своїй конструкції кріплення для перпендикулярної фіксації на обладнанні і маркуються як LMF – круглий фланець і LMK – квадратний. Варіант лінійних підшипників для ЧПК верстатів в корпусі мають одразу свій кожух з монтажними отворами, готовим до встановлення на обладнання, маркуються як серія SC. Вони також є стандартних розмірів і подовжених, обслуговування та заміну втулки можна провести звичайним підшипником серії LM, витягнувши стопорні кільця і вставивши новий підшипник.

Окремим видом лінійних підшипників можна виділити каретки рейкових направляючих . Це вид підшипників лінійних переміщень, який має найкращій метод фіксації, що  вирізняється найменшим рівнем люфту і тертя при позиціонуванні. Системи лінійних переміщень, заснованих на рейкових направляючих та підшипниках, зазвичай використовують у надточних пристроях в медицині, робототехніці, 3д принтерах і т.ін.

При роботі з лінійними підшипниками будь-якого типу, слід не забувати про вчасне обслуговування та заміну пошкоджених деталей. Змащування підшипників проводиться з певним проміжком часу, визначеним виробником або ж за необхідністю при врахуванні умов використання. Невчасне обслуговування, може призвести до пошкодження валу, більшого навантаження двигунів, що призведе до їх виходу з ладу та пошкодження інших деталей ЧПК станка.

В нашому магазині, ви зможете купити лінійний підшипник будь-якої конфігурації, достатньо обрати відповідний розділ в нашому каталозі.