Крокові двигуни для ЧПУ та їх властивості.

Крокові двигуни для ЧПУ та їх властивості.

 

Кроковий двигун – це двигун, який приводиться в рух з допомогою імпульсного електричного струму, завдяки якому вал двигуна не обертається безперервно, а робить обертання ротору з певним кроком. Крокові двигуни мають властивість точного позиціонування, обертання на заданий кут. Регулюється кут обертання кількістю імпульсів. Цей параметр використовується в ЧПК пристроях для лінійних переміщень, обертання, нахилу і інших дій які можуть бути корисні при роботі. Тому спектр використання крокового двигуна дуже широкий.

Маючі невеликі габарити, кроковий двигун може бути доволі потужним, з високим моментом обертання та тяговою силою. Відсутність щіток у двигуна суттєво впливають на його строки експлуатації. Швидкий розгін та майже миттєве гальмування, робить цей тип двигуна незамінним в точних системах. У ЧПУ станках кроковий двигун відіграє роль основного механізму переміщення обладнання на вказані позиції.

Типорозмір крокового двигуна стандартизовано національною асоціацією виробників електроустаткування. Їх розміри вказані у маркуванні стандарту за монтажним фланцем та посадковим розміром.

Типорозміри двигунів NEMA
ТипорозмірРозмір фланця, ммМомент, Нм
NEMA 1742від 0,28 Нм до 0,7 Нм
NEMA 2357від 1,1 Нм до 2,8 Нм
NEMA 3486від 2,4 Нм до 12 Нм
NEMA 42110від 12 Нм до 50 Нм

Номер NEMA вказує на ширину опори двигуна, яка поділена на 10, і вимірюється в дюймах. Так NEMA17 має ширину опори в 1.7 дюйма.

Для задіяння крокового двигуна і його управління, потрібно використовувати спеціальне додаткове обладнання. Драйвер для крокових двигунів дозволяє перетворювати струм в імпульси, завдяки яким і здійснюється обертання валу з певним кутом. Якість драйверу напряму впливає на точність оберту і загальну роботу двигунів.

Кроковий двигун для ЧПУ станка відіграє роль основного рушія всієї системи здійснення переміщень. Тому важливо підтримувати актуальний стан обладнання станка, щоб не було зайвих навантажень, наприклад при використанні відпрацьованих лінійних підшипників або не змащених рухомих вузлів, все це може негативно вплинути на працездатність.

Обираючи кроковий двигун, слід враховувати яке навантаження буде на нього впливати, допустимі розміри самого двигуна, а також специфіку використання.

Крокові двигуни можуть оснащуватись додатковими можливостями. Наприклад існують крокові двигуни з енкодером – цей тип передбачає наявність енкодеру, який відслідковує положення валу, тим самим не даючи втрачати кроки при роботі. Такий фунціонал дає можливість вам отримати аналог серводвигуна. Крокові двигуни з електрогальмами – в момент коли живлення не подається на двигун, вал фіксується в тому положенні, в якому він знаходився в момент вимкнення.

Якщо вагаєтесь з вибором який купити кроковий двигун для ЧПУ, зверніться до наших спеціалістів, та отримайте повну консультацію для підбору комплектуючих до створення надійного ЧПК верстату.