Лінійні направляючі: різновиди та їх вибір.

Лінійні направляючі: різновиди та їх вибір.

 

Лінійні направляючі – це обладнання для здійснення лінійних переміщень компонентів ЧПУ станка. Завдяки лінійним направляючим в парі з підшипниками переміщення виконується більш точно, та з меншими витратами на потужність двигунів. Використовуються вони у конструкціях ЧПУ обладнання таких як фрезерувальні станки, лазерні гравери, 3д принтери, тощо. Головними завданнями систем лінійних переміщень є зменшення сили тертя при русі обладнання та допомозі у точному позиціонуванні.

З розвитком технологій та різноманітного обладнання зросли і вимоги до різноманіття лінійних направляючих які використовуються у виробництві. Ось основні з них:

  • Циліндричні поліровані вали;
  • Вали на опорі;
  • Рейкові направляючі.

Циліндричні або круглі направляючі – це вал певної довжини, який проходить спеціальну  підготовку для кращого ковзання по ньому втулки чи підшипника. Головним плюсом таких направляючих є їх вартість, що дозволяє використовувати їх у найдешевших рішеннях, та отримувати непоганий результат, простота у використанні і не вибагливість до обслуговування. Проблемою цього виду можна виділити неможливість використовувати важкого обладнання на великих відстанях, бо тоді виникає провисання і деформація валу.

Направляючі на опорі – це той самий циліндричний вал, який має в своїй конструкції опору, що прибирає недолік у провисанні і дає можливість використовувати його у навантажених системах. Такі вали потребують специфічного виду підшипників, які мають виріз під цю саму опору. Головним мінусом цього виду є велика вибагливість до поверхні на які будуть вони кріпитись.

 

Рейкові направляючі – найточніший і найнадійніший варіант направляючих. Завдяки рейці і каретці фіксація має щільніше положення, що майже зовсім виключає люфт при використанні. Використовуються зазвичай у точних системах, таких як 3д-принтери, медичне обладнання, роботизовані системи та ін. Головним недоліком є висока вартість на цей вид, але всі плюси і надійність того варті. Найвідомішим виробником серед споживачів в Україні є HIWIN. Лінійні рейкові направляючі HIWIN стали еталоном якості та надійності за весь період свого існування. Великий вибір серій під будь-які потреби зробили цей бренд найвпізнаваним на ринку. Він має в своєму розпорядженні серії для навантажених, габаритних верстатів (HIWIN hg-Серії), для проектів з високими вимогами до невеликих габаритів та витривалості направляючої (HIWIN eg-Серії) та мікро серію, що використовують у малому обладнанні по типу 3d-принтерів (HIWIN mg-Серії).

При виборі лінійних направляючих для побудови ЧПУ станка, необхідно визначитись для яких завдань буде він використовуватись. Так як лінійні направляючі для ЧПК верстата є одним з головних компонентів, що впливає на всю роботу в цілому.

Якщо ви не впевнені у своєму виборі які лінійні направляючі купити, то зверніться до наших спеціалістів і отримайте кваліфіковану консультацію та допомогу в побудові свого майбутнього проекту.